Strona jest własnością firmy KOMAKO, Autoryzowanego Partnera enova365.

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) zapewnia odpowiedni poziom ochrony podczas logowania. Podczas logowania użytkownicy chmury KOMAKO.asp i systemu enova365 przechodzą dodatkową weryfikację tożsamości. Czyli podają logi i hasło oraz drugi składnik, który odczytują ze stowarzyszonego ze sobą urządzenia / telefonu. Po prostu wprowadzają kod odczytany w aplikacji na telefonie. 

Chcemy Państwu pomóc wprowadzić mechanizm uwierzytelnienia MFA w Waszej organizacji, abyście jako Administratorzy danych mogli zapewnić środki bezpieczeństwa danych odpowiednie do zakresu przechowywanych danych. 


 
Co jest niezbędne:

 • Decyzja o chęci uruchomienia MFA w chmurze KOMAKO.asp
 • Kontakt z administratorami chmury i ustalenie scenariusza uruchomienia

Jak to działa? 

 • Użytkownicy logujący się do usług RDP będą podczas logowania włączali aplikacje Microsoft Authenticator i na niej potwierdzali, że chcą się logować (zatwierdzanie próby logowania do chmury) do usługi.
 • Użytkownicy enova365 Multi, czyli:
  • operatorzy systemu pracujący tylko przez przeglądarkę (Chrome, Edge) 
  • operatorzy pulpitów pracownika, kontrahenta 
   będą podczas logowania po podaniu hasła musieli podać drugi składnik logowania (krótki kod odczytany z telefonu z aplikacji Microsoft Authenticator lub innej podobnej) 
    

Ile to będzie kosztowało? Niewielkie koszty wdrożenia zabezpieczenia! 

 • W usługach KOMAKO.asp dla RDP aktywacja MFA jest bezpłatna.
 • Opłata za MFA w usługach RDP (usługi terminalowe) jest wliczona w cenie taryfy i nie poniesiecie Państwo dodatkowych opłat.
 • W usługach dostępu do enova365 Multi (logowanie aplikacyjne do enova365 przez przeglądarkę – system enova365 lub pulpit enova365) opłaty miesięczne są następujące: 
  • ENOKO MFA rozszerzenie do enova365 o dodatkowy składnik autoryzacji (TOTP) dla jednej bazy 450,00zł miesięcznie bez względu na ilość użytkowników.
  • ENOKO MFA rozszerzenie do enova365 o dodatkowy składnik autoryzacji (TOTP) dla wielu baz (licencja wielofirmowa lub BR) 580,00zł miesięcznie bez względu na ilość użytkowników.


Po Stronie Użytkowników chmury pozostaje: przygotowanie zespołu, wyjaśnienie potrzeby zastosowania MFA i zarejestrowanie użytkowników - odpowiednio: 

 • Dla usług RDS (dostęp przy pomocy aplikacji RDP) przygotowanie w usłudze Microsoft Azure MFA zgodnie z instrukcjami udzielanymi przez KOMAKO.
 • Dla enova365 Multi przygotowanie w ewidencji operatorów i pracowników w enova365 oraz nadzór administracyjny w aplikacji wg instrukcji KOMAKO.

Wprowadzenie do MFA i szkolenie jak przeprowadzić organizacje do jego uruchomienia jest bezpłatne w ramach wsparcia usług KOMAKO.asp. 

 Dodatkowo przy tej okazji część użytkowników chmury, która wykorzystuje e-podpis – tj. posiada certyfikaty kwalifikowane (Księgowi, Kadrowcy, Członkowie Zarządów) do podpisywania deklaracji podatkowych, Dokumentów ZUS, Sprawozdań finansowych KRS powinna przejść na podpis mobilny, który nie jest związany z czytnikiem USB jak podpis kwalifikowany starszego typu umieszczony na fizycznej karcie sim w czytniku sprzętowym. 

Dlatego każdy z Klientów dostanie wsparcie w formie vouchera na migrację certyfikatu kwalifikowanego „na karcie z czytnikiem sprzętowym”. Podpis mobilny daje możliwości dodatkowej ochrony tożsamości i dużą wygodę w użytkowaniu z enova365 w każdej instalacji!

Vouchery w wysokości 150zł netto za jeden e-podpis (koszty wymiany certyfikatu na certyfikat mobilny CERTUM / Asseco oraz koszty potwierdzenia tożsamości) pozostają do wykorzystania w okresie do końca 2024 roku. Vouchery są dla wszystkich Klientów, którzy mają podpisy kwalifikowane ważne dłużej niż 3 miesiące, które mają podlegać wymianie na podpis mobilny SimplySign. 

KOMAKO w zakresie e-podpisu poleci Państwu partnera biznesowego, który specjalizuje się w sprzedaży aplikacji do podpisu kwalifikowanego oraz świadczy usługi pomocy w instalacji i potwierdzania tożsamości. 
Partner posiada podpis SimplySign - mobilny kwalifikowany podpis elektroniczny w trzech wariantach na 1, 2 lub 3 lata. 
 


Przeczytaj również: ENOKO MFA

Wstecz

Zobacz także

enova365 2406.0.0

enova365 2406.0.0

W dniu 28.06.2024. opublikowana została wersja enova365 oznaczona numerem 2406.0.0 

Czytaj dalej
enova365 2404.1.3

enova365 2404.1.3

W dniu 7.06.2024. opublikowana została wersja enova365 oznaczona numerem 2404.1.3. 

Czytaj dalej