Infolinia 800 109 509

System enova365 – wiele możliwości zakupu licencji

System enova365 daje nam wiele możliwości jego zakupu. Klient ma możliwość decyzji, który model zakupu licencji jest dla jego przedsiębiorstwa najbardziej odpowiedni.

Przyjrzyjmy się trzem możliwościom zakupu licencji enova365:
  • tradycyjny zakup licencji enova365:
  1. - możliwość instalacji w chmurze KOMAKO.asp
  2. - możliwość instalacji na własnej infrastrukturze, tzw. "on-premise" albo chmurze prywatnej
  • wynajem enova365 w chmurze KOMAKO.asp, czyli opłaty miesięczne za korzystanie z licencji oprogramowania, oprogramowanie jako usługa w KOMAKO
  • enova365 na Windows Azure - zakup enova365 jako usługi na platformie Azure

Zakup w modelu tradycyjnym

czyli zakup licencji i jego instalacja na własnych serwerach. W tym modelu może się okazać, iż serwer, który już posiadamy nie jest wystarczający na wdrożenie i uruchomienie systemu, a koszty nowego sprzętu mogą być większe niż zakładany wcześniej budżet.
 
Gdy rozważamy uruchomienie serwera dla kilku użytkowników to możemy pokusić się o najtańsze rozwiązania, ale są one nieskalowalne, czyli jak nasza firma urośnie, nie będziemy mogli serwera rozbudować (propozycja Windows Fundation).
 
Farma serwerów za to wymaga dużych nakładów początkowych, a później dodatkowo na serwis i stałą opiekę w okresie ich pracy oraz wyższych kosztów wydajnych łączy dostępowych.
 
Zakup licencji i instalacja w KOMAKO.asp eliminuje koszty zakupu serwerów gdyż oprogramowanie udostępniane jest na serwerach KOMAKO, a praca w systemie enova365 odbywa się w modelu on-line poprzez Internet.
 
Dzięki KOMAKO.asp otrzymują Państwo:
• dostęp on-line do zasobów systemu całej firmy
• łatwość tworzenia oddziałów i biur terenowych firmy
• dostęp zdalny dla pracowników mobilnych
• stała kontrola zarządcza i dostęp do danych biznesowych bez względu na miejsce
 
Za korzystanie z systemu w KOMAKO.asp pobieranie są opłaty miesięczne za dostęp użytkowników do systemu.
 

Licencje enova365 w chmurze KOMAKO.asp

W chmurze KOMAKO.asp można wykorzystać licencje kupione tradycyjnie – opłacone jednorazowo, ale też można licencje enova365 dzierżawić, płacąc za korzystanie z systemu w formie ułamkowych opłat miesięcznych. 
Opłaty miesięczne za korzystanie z systemu enova365 stanowią cząstkę wartości porównywanej z zakupem jednorazowym.
 
Uwzględniając, że w modelu tradycyjnym należy co roku poza pierwszym rokiem rozważyć zakup aktualizacji – dostępu do nowych wersji, koszt blisko 2 letniego korzystania z oprogramowania odpowiada wartości zakupu tradycyjnego.
 
Korzystając z enova365 i nie kupując licencji można zmieniać co miesiąc ilość licencji, tak aby opłata za korzystanie w kolejnym miesiącu dostosowała się do potrzeb. Czyli również zmniejszać liczbę wykorzystywanych licencji enova365.
 
Należy pamiętać, że korzystając z oprogramowania przy wnoszeniu opłat miesięcznych nie nabywa się praw licencyjnych na przyszłość. W każdej chwili można skorzystać ze zmiany modelu licencjonowania i zakupić licencje odchodząc od modelu opłat miesięcznych (modelu ASP).
 
Model ASP daje możliwość wyboru czy w początkowym okresie chcemy zaangażować środki finansowe w zakupy licencji czy wnosić miesięczne opłaty za korzystanie z systemu.
 

enova365 w KOMAKO.asp czy na Windows Azure?

KOMAKO może dostarczać Tobie system enova365 zarówno w swojej dedykowanej chmurze partnerskiej KOMAKO.asp jak również w oparciu o platformę Microsoft Windows Azure. Platforma Windows Azure jest publiczną platformą serwerową, z pomocą której można uruchomić system ERP w ograniczonym zakresie.
 
W chmurze KOMAKO.asp możliwa jest instalacja enova365 z udostępnieniem wszystkich modułów oraz interfejsów użytkownika. Taka instalacja modułów enova365 to instalacja hybrydowa. Dzięki niej użytkownicy enova365 mogą wybrać interfejs z jakim chcą pracować:
  • w modułach z wykorzystaniem tradycyjnego interfejsu enova365 dla Windows (poprzez usługi terminalowe RDP)
  • z interfejsem przeglądarkowym za pomocą dowolnej przeglądarki zgodnej z Html5
  • z interfejsem dotykowym na urządzeniach z Windows 8 – metro UI 
 
Różnice pomiędzy chmurami KOMAKO.asp i Windows Azure szerzej są omówione w artykule: http://www.hostingaplikacji.pl/enova365-porownanie-chmury.html
 
 
Tam również jest poruszony temat różnych interfejsów pracy z systemem enova365: http://oprogramowanie-dla-firm.blog.pl/2014/04/21/jedna-aplikacja-erp-i-3-interfejsy-do-wyboru-enova-i-enova-365/
 

Wsparcie KOMAKO

Jak widać możliwości użytkowania systemu ERP enova365 jest kilka. A unikalny charakter ma oferta dająca użytkownikom wybór sposobu pracy (interfejsu enova365) z jakim użytkownik chce w danej chwili pracować (zależnie od urządzenia z jakim pracuje lub roli w jakiej się znajduje).
 
Jeśli mają Państwo wątpliwości jaki model jest właściwy dla Waszej firmy zapraszamy do kontaktu. Nasz Zespół doradzi optymalne rozwiązanie.